Watch live streaming video from vamosarianarachannel at livestream.com

Πέμπτη 4 Αυγούστου 2011

Άρης-Αλ Χιλάλ Τελικό αποτέλεσμα 2-3

1' Έναρξη του αγώνα
2' Ο Καπετάνος επιχείρησε το σουτ από τα αριστερά έξω από την περιοχή και η μπάλα πέρασε άουτ
9' Σουτ του Καπετάνου από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των Αράβων
13' Εκτέλεση φάουλ του Χέρνες, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ
17' Δυνατό σουτ του Φατί έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε απελπιστικά ψηλά άουτ
21' Ο Κοτσώνης γύρισε την μπάλα προς τα πίσω, ο Βελλίδης την τελευταία στιγμή με τάκλιν έδιωξε σε κόρνερ πριν η «στρογγυλή θεά» περάσει τη γραμμή της εστίας του
27'Ο Καπετάνος έδωσε τη πάσα αριστερά στον Μίσελ που με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα πλάγια άουτ
29' Ο Ντιού με ατομική προσπάθεια άδειασε τον Λαζαριδή, έκανε το σουτ νέσα από την περιοχή και ο Βελλίδης έδιωξε σε κόρνερ
30'γκολ 0-1। Ο Ντιού με δυνατή κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ για την ομάδα του
37' Σουτ του Φατί έξω από τη περιοχή, μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας
44' ΓΚΟΟΟΟΛ 1-1. Ο Καπετάνος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λαζαρίδης στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά τροφοδότησε τον Τσέζαρεκ, ο οποίος με διπλή προσπάθεια μέσα από τη μικρή περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έγραψε το 1-0

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

।45' Έναρξη Β' ημιχρόνου
45' Οι Βανγκέλι, Παπαζαχαρίας, Σολτάνι και Σηφάκης στη θέση των Βελλίδη, Κοτσώνη, Κασναφέρη και Τριανταφυλλάκου
54' Ο Τόχα τροφοδότησε τον Τσέσαρεκ έξω από την περιοχή, αυτός επιχείρησε του σουτ και ο αντίπαλος τερματοφύλακας έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ
57' Δυνατό σουτ του Χέρμες έξω από την περιοχή , η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σηφάκη
61'Ο Τσέσαρεκ αφήνει τη θέση του στον Πορτίγια
62' Ο Νέτο εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά ο Μίσελ έπιασε την κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή και η μπάλα πέρασε άουτ
63' Ο Πορτίγια έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Νέτο πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο αριστερό δοκάρι। Ο Σολτάνι από κοντά δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα
66' Δυνατό σουτ από τον Καφτάνι μέσα από τη μικρή περιοχή, ο Σηφάκης έπεσε στην αριστερή του γωνία και πέταξε την μπάλα κόρνερ
69' Ο Νέτο γέμισε μεσα στη μικρή περιοχή, ο Φατί έκανε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι।
71' γκολ 1-2। Ο Καφτάνι εκτέλεσε το πέναλτι, ο Σηφάκης έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε αλλά στην επαναφορά ο Άραβας με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.
77' Φάουλ του Πορτίγια, η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Αλ Χιλάλ
81' γκολ 1-3. Ο Σάφι έκανε την ατομική προσπάθεια, μπήκε μέσα στην περιοχή του Άρη, πλάσαρε αριστερά τον Σηφάκη και έκανε το 3-1
83' ΓΚΟΟΟΟΛ 2-3. Ο Πορτίγια γέμισε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, ο Σολτάνι έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
90' Λήξη Αγώνα...

Με τον Άρη να μήν αξιοποιεί πολλές απο τις ευκαιρίες του και να χάνει το φιλικό με 2-3